Akce

Osada Orion připravila na rok 2019 následující akce:

18. 4. - 22. 4. - Velikonoce s dětmi - brigáda
8. 5. - 12. 5. - Kola kolem Bechyně
24. 5. - 26. 5. - Turnaj v chodícím fotbalu
7. 6. - 9. 6. - Turnaj ve smíšeném volejbalu - příprava tábor
21. 6. - 23. 6. - Turnaj v nohejbalu
28. 6. - 30. 6. - Rybářské přebory
1. 7. - 7. 7. - Bakov tábor
12. 7. - 26. 7. - Tábor Orion
9. 8. - 11. 8. - Turnaj v badmintonu
30. 8. - 1. 9. - Triatlon
27. 9. - 29. 9. - Potlach setkání osad Bílinského potoka
11. 10. - 13. 10. - Rybářské závody
25. 10. - 28. 10. - Podzimní prázdniny
8. 11. - 10. 11. - Husička
22. 11. - 24. 11. - Zabíjačka a turnaj v šipkách

Proběhlé Akce

Máme zajímavé akce pro všechny příznivce našeho kempu.
img

28. ročník táborů ORION

Ve dnech 12.- 26. 7. 2019 se na naší osadě uskutečnil již 28. Ročník táborů ORION. V letošním roce jsme hráli celotáborovou hru Piráti Karibiku a jednotlivé posádky se vydali hledat poklad Davyho Johnese. Počasí nám přálo, tak jsme i hodně času trávili u vody, jezdili na lodích, koupali se a sportovali.

img

VI. ročník rybářských závodů

VI. ročník rybářských závodů se uskutečnil dne 29. 6. 2019, počasí nám přálo a zkušenější rybáři nachytali i slušné metry, převážně cejnů (samozřejmě v systému chyť, přeměř a pusť). Vyhrál Pája, před Davidem a třetí skončil Pekýno. Večer jsme si zahráli na kytarky a společně zazpívali.

img

IV. ročník v nohejbalu trojic

Dne 22. 6. 2019 se uskutečnil na naší osadě IV. ročník v nohejbalu trojic. Po celodenním klání zvítězilo mužstvo Orion ve složení Petr, Luboš, Milan a Šony. Druhý skončili kamarádi, kteří se nazvali Přátelé a třetí skončila osada Zubrín. Po vyhlášení výsledků jsme společně poseděli a ochutnali Jirkovi kuřata z grilu.

img

Svatomartinské slavnosti

O víkendu na Svatého Martina 9.-11.11., jsme si na osadě udělali pečené husičky a zapíjeli Svatomartinským vínkem. K poslechu a tanci zahráli v plném obsazení Farmáři, víkend se opravdu povedl.

img

Domácí zabijačka

Letošní podzim jsme 24. 11. zakončili domácí zabíjačkou, kterou mistrně připravil Jirka s Radkem. Plní sil z jitrnic a jelítek, jsme sehráli šipkový turnaj, který vyhrál Jirka, před Ondrou a Pájou. Večer na nástroje zahráli kamarádi od Tomáše, už se těšíme na akce v r. 2019.

img

V. ročník rybářských závodů

Dne 28. září 2018 se na osadě uskutečnil již V. ročník rybářských závodů. Bylo krásné podzimní počasí, celkem nás lovilo 14 a zaslouženě vyhrál Ondra, před Davidem.

img

I. ročník v triatlonového závodu

Dne 1. 9. 2018 se na naší osadě uskutečnil I. ročník v triatlonového závodu, počasí nám moc nepřálo o to byly větší výkony. Plavalo se 400 m v Lužnici, kolo se jelo po cyklostezkách 20 km a běželo se v okolí Hvožďan 5 km. Zvítězil časem 1,28 hod. Radek, druhý byl Šuple a třetí Vítek. V ženách zvítězila Zuzana před Terezkou.

img

III. ročník nohejbalového turnaje

Ve dnech 17. - 19. 8. 2018 se uskutečnil III. ročník nohejbalového turnaje na naší osadě. Hřiště splňovalo světové parametry a počasí nám vyšlo na jedničku. Celkem hrálo osm mužstev, zvítězilo družstvo Orion ve složení Radek, Karel a Láďa. Druhý skončil tým Hoblíci a třetí skončilo mužstvo Orion B.

img

27. letní tábor

Ve dnech 13. - 27. 7. 2018 se uskutečnil 27. letní tábor Orionu. Letošní celo-táborová hra se odehrávala v období, kdy v Egyptě vládli bozi. Po celou dobu bylo krásné počasí, které jsme využili ke koupání, sportování a hrám. Celo-táborovou hru vyhrál oddíl Ládi, poděkování patří všem vedoucím, kuchyni i týlovému zabezpečení.

img

IV. rybářské závody

Dne 30. 6. 2018 se uskutečnili IV. rybářské závody o „Mistra rybáře Kempu Orion“. Za pěkného počasí se celkem účastnilo závodů 19 rybářů. Kategorii dospělých vyhrál Roman, před Ondrou a Pepou. V mládežnické kategorii vyhrála Romana, před Luckou a Tomem. Nejvíce se dařilo kamarádům z Bakova.

img

Velký trempský potlach

O víkendu 8. – 10. 6. 2018 se na naší osadě sešli kamarádi z T. O. MĚSÍC a společně s dalšími spřátelenými osadami uspořádali velký trempský potlach. Po celý víkend byla dobrá nálada, střídali se hudebníci a vyvrcholením celé akce bylo zapálení slavnostního ohně.

img

Turnaj v badmintonu

Dne 19. 5. 2018 se uskutečnil turnaj v badmintonu na našem osadní přírodním hřišti. Turnaj proběhl v přátelské atmosféře za příjemného počasí. První skončil Pája, druhý byl Dan a třetí Ondra. Osadnímu sportu zdar.

img

Oslava Čarodějnic

První letošní akcí osady Orion byly Čarodějnice, které se i díky krásnému počasí velmi povedly. Nad bezpečností pálení dohlíželi tři naši dobrovolní hasiči. Celé akci předcházela třídenní brigáda, na které se postupně vystřídali všichni naši členové, upravili jsme hřiště, uklidily chatky, vymalovali WC a poklidili celou osadu za což patří všem obrovský dík.

img

Dětské podzimní prázdniny

Ve dnech 26. - 29. 10. 2017 se na naší osadě uskutečnily dětské podzimní prázdniny Orionu pod názvem Stříbrná řeka. Putování za pokladem vedlo krásnou barevnou podzimní přírodou podél řeky Lužnice. U táboráku jsme si společně zazpívali a zažili i bojovku cestou domů, kdy byla vichřice a místo vlakem jsme museli jet busem. Díky všem vedoucím za organizaci a především Jítě za bezpečný návrat všech 15 dětí do Prahy.

img

III. Orionské rybářské závody

Dne 30. 9. 2017 za překrásného počasí se na naší osadě Orion uskutečnily III. Orionské rybářské závody. Při závodech převládala pohoda (viz. foto), nad dravou soutěživostí. Slunečné počasí zřejmě přilákalo i největší počet rybářů a to 20. Přesvědčivě vyhrál Jarda - kuchař, dále se umístili Láďa a Ondra. Byla vyhlášena i soutěž čtyřčlenných družstev a týmové soutěži vyhrál Orion.

img

Dětský rybářský tábor

Ve dnech 1. - 8. 7. 2017 na naší osadě proběhl dětský rybářský tábor kamarádu z Bakova. Chytali a zpětně pouštěli převážně bílou rybu. Petrův zdar.

img

26. dětský tábor

Ve dnech 15. - 29.7. 2017 se na naší osadě uskutečnil 26. dětský tábor Orionu. Celotáborová hra měla název Ochoč si svého draka a byla zakončena všemi oddíly v pře krásném údolí Židovy strouhy. Letos vyhrál oddilek Ládi. Už se těšíme na 27. tábor Orionu.

img

Motorkářská parta "HORDA"

Ve dnech 30. 6 až 2. 7. 2017 proběhlo v naší osadě setkání kamarádů (přidružených členů Orionu) z motorkářské party "HORDA", k vidění byly krásné motorky, převážně choppry. Klobouk dolů před "veterány", kteří zvládají takové stroje

img

II. ročník rybářských závodů

Dne 24. 6. 2017 se na naší osadě uskutečnil II. ročník rybářských závodů o putovní pohár "Zelená štika osady Orion".Letos vyhrál Jirka, na druhém místě skončil Jirka ml. a na třetím místě (někteří účastnici sice protestovali) :-) skončil Ondra.Těšíme se na příští ročník - Petrů zdar.

img

Třetí nohejbalový turnaj osady Orion

O víkendu 9. – 11. 6. 2017 se uskutečnil na naší osadě třetí nohejbalový turnaj osady Orion. Turnaje se zúčastnilo 7 mužstev, které byly spravedlivě rozlosovány do dvou skupin a dle výsledku ve skupinách nasazeni do vyřazovacího pavouka. Mimo veteránských mužstev se turnaje zúčastnilo i mladé mužstvo z Umělecké školy v Bechyni. Ozdobou turnaje bylo finále, kde mužstvo Orion I (ve složení Martin, Pepa a Honza) porazilo 11:10 a 11:9 mužstvo Orion II. Na třetím místě skončili obhájci z minulého roku a to mužstvo Favoriti.

img

Na kolech kolem Bechyně

Ve dnech 24. – 28. 5. 2017 se uskutečnila na naší osadě kolařská akce Muňa teamu „na kolech kolem Bechyně“. Za čtyři dny bylo najeto přes 200 km, peloton měl nejvíce 11 cyklistů. Nejlepších výkonů dosahoval náš nejstarší účastník Míra, klobouček dolů před jeho výkony.

img

Velikonoční akce

Velikonoční akce na osadě Orion proběhla "velmi vesele" v pátek a sobotu v klubovně zahráli Farmáři. Přes den jsme byli na procházce podél Lužnice a chvilku jsme i "brigádničili" - prodlužujeme hřiště. Není moc osad, kde se nohejbal hraje na břehu řeky.

img

Zahájení rybářské sezóny

Jaro je tady s tím přišla i nová rybářská sezóna. Na apríla jsme poprvé letos nahodili a byli jsme mile překvapeni, (zřejmě se pochlapil ČRS). Šli kapři okolo 50 cm, největší měl 70 cm a karasi, kteří dosahovali pěkných 50 cm, viz. foto Pepína. Naše první ryby jsme samozřejmě pustili, tak očekáváme pěkný rybářský rok 2017.

img

Osadní zabíječka

Dne 26. 11. 2016 jsme uspořádali osadní zabíječku pro svoje členy a kamarády. Akce se zdařila na výbornou jen těch jitrnic mohlo být více :-). Ke zdařilé akci nám od 17.00 hodin hráli k poslechu a tanci kamarádi z kapely Dr. PeToM, za přispění vokalisty Pepína. Už se těšíme na další akci a to Orionský masopust v únoru 2017.

img

Oslava Svatého Martina

Dne 11. 11. 2016 v 11.00, jsme se s kamarády sešli k oslavě Svatého Martina a ochutnali čtyři druhy Svatomartinského vína a samozřejmě jsme pojedli domácí husičku se zelím a knedlíčkem. K atmosféře celého dne přispělo i počasí, protože Martin opravdu přijel na bílém koni, viz. foto. Dobrá osadní nálada vydržela do sobotních ranních hodin, kdy naši osadní kapelu Farmáři přišel podpořit držitel stříbrné Porty 2016 Michal W. Sedláček.

img

Orionský sraz 2016

Ve dnech 14. – 16. 10. 2016 se na naší Orionské osadě sešli naši kamarádi, kteří s námi 25 let vedli Orionské tábory. Po večerech jsme společně hráli a zpívali staré písničky, dále jsme společně vzpomínali u fotek a navštívili jsme i naše staré tábořiště na Bílinském potoce. V sobotu večer proběhl slavnostní oheň a oddílové scénky, u kterých jsme se všichni pobavili. Závěrem jsme se dohodli, že nebudeme čekat na další sraz 5 let, ale Orionské srazy budeme organizovat každý rok.

img

Nohejbalový turnaj trojic

Dne 16. září 2016 jsme na naší osadě uspořádali nohejbalový turnaj trojic. Zúčastnilo se osm mužstev a poprvé mezi nás zavítali kamarádi z Hvožďan a dvě mužstva z Bechyně. Velkým překvapením celého turnaje bylo vítězství nejstarších účastníků Oldy, Fandy, Jardy a Tomáše, kteří nastoupili pod názvem Veteráni Praha. Druzí skončili „Ondraboys“ a třetí byli kamarádi z “Bezbapteamu“. Po předání cen jsme společně poseděli a zazpívaly.

img

První rybářské závody

Dne 3. 9. 2016 se uskutečnili první rybářské závody na osadě Orion. Závody probíhaly za krásného počasí na březích Lužnice u naší osady, dle rybářského řádu. Chytali jsme bílou rybu délky min. 30 cm (pro zápis do závodu). Většina ryb byla po změření vrácena vodě, největší rybou za tři hodiny chytání byl kapr 68 cm. Celkem se nachytalo 6,2 m ryb, převážně cejnů. Vítěz místních závodů byl zkušený rybář Ivan Š., který sám chytil 2,4 m ryb. Po vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším jsme poseděli v klubovně a udělali si hezký večer s kytarou.

img

Druhý rybářský tábor

Ve dnech 1. 8. – 7. 8. 2016 se uskutečnil letošní druhý rybářský tábor. Na tento tábor přijeli mladí rybáři z Táborska. Soustředili se na chytání na přívlač. O jejich krásných úlovcích svědčí i uvedená fotografie s candátem a štikou. Ulovené ryby jim luxusně připravil osadní kuchař Johny v naší rybářské klubovně.

img

25. ročník táborů Orion

Ve dnech 16. 7. – 30. 7. 2016 se uskutečnil 25. ročník táborů Orion. Hráli jsme si v překrásném údolí Lužnice pod Bechyní. Přálo nám počasí a tak celotáborová hra „Indiánské léto“ se velice vydařila. Poděkování za přípravu tábora patří především Pavlí, Jitce a Pétě a za pohodu a plné žaludky Pipče, Kráčovy a Johnymu. Celotáborovou hru vyhrál se svým oddílkem poprvé Fába. Fotografie a info z tábora na našem webu: www.orion91.eu.

img

25. běh letních táborů Orion

Ve dnech 16. až 30. července 2016 se uskuteční 25. běh letních táborů Orion. Poprvé v naší nové táborové osadě ve Hvožďanech u Bechyně. Přihlášky a bližší informace jsou na našem táborovém webu: www.orion91.eu !!!

img

Dětský rybářský tábor

Ve dnech 2. 7. – 9. 7. 2016 se uskutečnil v kempu Orion dětský rybářský tábor. Mladí rybáři se zdokonalovali v rybářských dovednostech a soustředili se na chytání bílé ryby. Tábor řídili zkušení vedoucí z Bakova, kteří jsou přidružení členové našeho spolku. O vydatnou stravu a tekutiny se postaral náš spolek v klubovně Orion na břehu krásné Lužnice.

img

Vyhodnocení nohejbalového turnaje ze dne 28. 6. 2016

Turnaj se uskutečnil za výborného počasí za účasti šesti družstev. První skončila osada Orion na druhém místě se umístili kamarádi z SK Újezd P-4 a třetí skončila „Milanova“ parta. Po vyhlášení výsledku k dobré náladě zahrála osadní skupina Farmáři a zazpíval tenor Olda. Díky všem za dobrou atmosféru. Sportu zdar spolek Orion.

img

Nohejbalový trunaj trojic

Dobrý den, dovolujeme si Vás pozvat na nohejbalový turnaj trojic, který se uskuteční dne 26. 6. 2016 na našem osadním hřišti v Orion kempu u Bechyně. Viz pozvánka. Spolek Orion.
img

První brigáda

Dne 10. – 12. června 2016 se uskutečnila první brigáda na naší nové osadě Orionů. Soustředili jsme se především na úklidu chatek a klubovny po zimě, posekání trávy, nových nátěrech a výstavbě osadního hřiště na nohejbal a volejbal. Všem zúčastněným patří velký dík. Spolek Orion.