Tipy na výlety

Pokud budete chtít vyrazit na výlet a poznat okolí kempu, určitě byste neměli vynechat místní zajímavosti.
img

Bechyňský zámek a historické náměstí

Komplex bechyňského zámku je veřejně přístupný a prohlídková expozice představuje především historicky nejvýznamnějšího majitele panství Petra Voka z Rožmberka, za jehož éry se původní bechyňský hrad dočkal největších stavebních úprav.

img

Stádlecký most – empírový řetezový most

U obce Stádlec v jižních Čechách najdete poslední empírový řetězový most v České republice, který je také ojedinělým mostem tohoto druhu v Evropě. 157 metrů dlouhý a 6 m široký most bývá častým místem turistických procházek, cykloturistiky a oblíbeným objektem pro fotografy.

img

Zámek Hluboká

Státní zámek Hluboká je svou rozlohou, charakterem, souborem dochovaného původního mobiliáře a rozlehlým parkem významným romantickým areálem v evropském a světovém kontextu.

img

Židova strouha

Židova strouha je potok v Jihočeském kraji. Je dlouhá 20,5 km a odvodňuje území o rozloze 74 km2. Pramení asi 1 km jižně od Bzí v nadmořské výšce 519 m.

img

Zřícenina hradu v Dobronicích

Zřícenina hradu Dobronice se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí v nadmořské výšce 440 m, 6 km od města Bechyně. Počátky dobronického hradu sahají do 14. století, kdy byl v majetku vladyků z Dobronic, později pánů z Rožmberka.

Via Ferrata – Cesta tam a zase zpět

Přístup k ferratě je z bechyňského „království“ Zářečí, kde můžete i zaparkovat u sympatické hospůdky u modrého mostu. Najděte žlutou turistickou značku, která vás dovede po levém břehu Lužnice až k mírnému stoupání a na začátku pole z ní odbočte doprava po autorem značené pěšince.